Dempar Parke
Hakkımızda
Biz kimiz ? 
Dempar ; Cilalı Ahşap Lamine ÜRETİMİ ve FABRİKADAN SATIŞ yapan “Doğal Ahşap Lamine Parke” FABRİKASIDIR. Sakarya ilinde 1999 yılında kurulmuştur. 30.000 m² açık, 10.000 m² kapalı alana sahip son teknoloji makinelerle çalışan modern, seçkin bir kuruluştur. Firmamızın bünyesinde lamine parkenin ilk aşaması olan tomruktan, nihai mamül yani “doğal ahşap lamine parke” üretilinceye kadar gerekli tüm prosesleri ilk elden yapan ve entegre bir sistem ile birbirine bağlanmış olan makine parkı ve yan tesisleri mevcuttur. Ayrıca “entegre kurutma fırınları” ve “kereste fabrikası” ile bu sektörde hizmet veren tam kapsamlı bir kuruluştur.

Ne kadar üretiyoruz ? 
Yıllık Lamine Parke üretim kapasitemiz  750.000 m² olup, fabrikamız bu miktarı gerektiğinde 1.500.000 m² artırabilecek şekilde yapılandırılmıştır. 

Lamine Parke'yi nasıl üretiyoruz ?
Tüm "Dempar Cilalı Ahşap Lamine Parkelerin" taşıyıcı alt tabakasında, lamine parke için özel olarak imal edilen yüksek kalitede, suya ve neme dayanıklı, sert Rus Birch ağacından imal edilen kontrplak kullanılmıştır. Dempar Lamine Parke  fabrikası olarak en son teknoloji makine hatları, özenle seçilmiş, üstün kalitede hammaddesi,  yüksek üretim kapasitesi ve konusunda uzman yetişmiş personeli  ile size hizmet vermekten gurur duyarız.

Lamine Parke’de hangi ağaçları kullanıyoruz ?
Tesisimizde üst tabaka olarak başta Amerikan Meşesi ve Amerikan Cevizi olmak üzere Afrika kökenli tropikal ağaçlar ve dünyada parke için yetiştirilen çeşitli kalitede ağaçlar kullanılmaktadır. Bu ağaçları ; Meşe, Ceviz, Iroko, Sapelli, Bubinga, Kayın, Dişbudak, Birch ve Akçaağaç olarak sıralayabiliriz.Lamine Parke sınıfları ve üretimi kaça ayrılır ?
Lamine Parkelerimizi tek parça (Plank), XL tek parça (Plank XL), iki parçalı (2 Strip), üç parça (3 strip), Zebrano Plank, Marküteri Parke, Macar Kesim (Chevron-Herringbone) Parke ve “Özel Lazer Kesim” parkeler olarak üretim yöntemine göre ayırmaktayız.  
Ürünlerimizi, sınıflandırılarak pazara sunulmaktadır. Tek parça ürünler kendi içinde yüzey görünümü karekteristik  özellikleri ve müşteriye sunulmuş opsiyonlara göre sınıflara ayrılmaktadır. Her sınıf ürün aynı hatlarda, aynı malzeme ve kalite standartları ile üretilmiştir. Sınıfı belirleyici unsurlar ağacın görünüş karakteristiğine göre değişmektedir.Ürettiğimiz lamine parkenin teknik özellikleri nedir ?
Parkelerimizin kalınlığı  Plank, Marküteri ve Macar Kesim (Chevron-Herringbone) üretimde 16 mm, 3 Strip üretimde 12 mm’dir. 16 mm ürünlerimizde üst tabaka 4 mm masif ağaçtan oluşmaktadır. 12 mm ürünlerimizde ise üst tabaka 3 mm'dir. Yüzeylerimizde 6 kat özel UV Lazer cila kullanıllmaktadır. Mat Cila ve Yağlı Cila olmak üzere alternatif yüzey uygulamalarımız da bulunmaktadır.

Plank, Marküteri ve Macar Kesim (Chevron-Herringbone) üretimimiz için alt taşıyıcı konstrüksiyonda 12 mm Birch ağacından suya ve neme dayanıklı parke için özel olarak üretilmiş kontrplak kullanmaktayız. 3 Strip parkelerin alt taşıyıcı konstrüksiyonunda 9 mm Birch ağacından suya ve neme dayanıklı parke için özel olarak üretilmiş kontrplak kullanmaktayız. 

Lamine Parke’de yüzey sonlandırma nedir ?
Lamine parkelerin imalatı sonrasında son yüzeyinin elde edilmesi için değişik alternatifler söz konusudur. Bunlar ;
  • Cilalı
  • Yağlı
  • Zero Matt
  • Fırçalı Yağlı
  • Derzli
  • Renklendirilmiş
 Tüm uygulamalarda, sağlığa zararlı olmayan, su bazlı dolgu, cila ve boyalar kullanılmaktadır.

Kalite Belgelerimiz